fbpx
Altayçeşme mh, Samanyolu Sk. No:23 C-blok k-13 D-132 34843 Tango Arjaan Otel - Maltepe/İSTANBUL

Volume ipek kirpik nedir ?

Volume İpek Kirpik Hakkında Tüm Ayrıntılar

Volume ipek kirpik, kişinin tek bir kirpiğine birden fazla kirpik takma işlemidir. Daha belirgin ve hacimli kirpik görünümü için genellikle tercih ediliyor.

Volüme İpek kirpiği herkes tercih eder. Fakat bizlerin deneyimleri doğrultusunda en çok tercih etmesi gerekenler, aslında kirpikleri oldukça seyrek ve az olan kişilerdir. Çünkü seyrek olup kendini gösteremeyen kirpiklere volüm uygulandığında daha net ve fresh bir görünüm sağlayacaklardır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, volüme uygulanırken demet olarak birleştirerek takacağımız için kirpiklerin kalın değil ince olması gerekmektedir. Bu nedenle kişinin göz kapaklarında ağırlık olmayacaktır.

Volume ipek kirpik kişilerin göz yapılarına ve kirpiklerinin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığında güvenle ve ağırlığını hissetmeden kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu işlem danışanlarının ne kadar yoğunlukta volüme kirpik istedikleri ve sizin tecrübeleriniz doğrultusunda ilerler. İşlem sırası ve süreci Volume İpek kirpikte de aynıdır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; kişinin kendi kirpikleri yoğun ise ve buna rağmen volüme istiyor ise o yoğunluğa uygun kirpik adeti belirlenir ve takılır. Fakat oldukça az ve seyrek ise kirpikler, ona göre de oldukça fazla adet ipek kirpik takılır.

Kullanım ömrü ortalama 2-3 haftadır. Bu süreç kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Takılan kirpiklerin zamanla düşmesi sonucunda düzenli bakımlara gelindiği takdirde 3 aya kadar kullanım sağlar.

KLASİK(TEKLİ) İPEK KİRPİK NEDİR?

Klasik yani diğer deyişle tekli ipek kirpik; kişinin her bir kirpiğine tek bir adet ipek kirpik takma işlemidir.

Klasik ipek kirpik, kişiye daha doğal ve natürel bir görünüm verecektir. Çok fazla belirgin istemeyen daha doğal bir görünüm isteyenler için, klasik ipek kirpik idealdir. Kendi kirpiklerinin hafif dolgun ve hafif belirginleştirilerek yapılan bir işlemdir. Göze çarpmayan ama daha natürel bir ifade oluşur.

Burada dikkat edilmesi gerek husus kişinin kirpik yapısına yani; incelik ve kalınlık durumuna göre seçilecek olan ipek kirpiklerdir. Kirpiği zaten kalın olan kişilere ekstra kalın ipek kirpik takmak göz kapaklarında ağırlığa sebep olabilir. İnce olan kirpiklere ince ipek kirpik tercih etmek de belirginsizliğe yol açar. Bunun için kişilerin kirpik yapılarına dikkat ederek işleme başlanılmalıdır.

Kullanım ömrü 2-3 haftadır. Takılan kirpiklerin zamanla düşmesi sonucu düzenli olarak bakıma gelindiği takdirde 3 aya kadar kullanım sağlar.

Volume ipek kirpik

VOLUME İPEK KİRPİK TAKTIRDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Sevgili Hanımlar en önemli olan bir diğer konulardan biri de volume ipek kirpik kullanımı sürecidir.

Hepimizin ipek kirpiklerin görünümünü, duruşunu ve bizlerdeki ifadeyi ne kadar etkilediğini biliyoruz. Seve seve taktırıyoruz ama taktırdıktan sonra düzenli bakmazsak bu durum kendi kirpiklerimize zarar verir. Nasıl mı?

Öncelikle işlemlerimizi her zaman deneyimli uzmanlara yaptırmalıyız. Sonrasında ise kirpiğin takılan günü 24 saat boyunca asla kirpiklerimize su gelmemeli. Bu durum hemen o gün kirpiklerinizin zamanından önce düşmesine sebep olur.

Nasıl ki her sabah ve akşam saçlarımızı düzenli olarak tarıyoruz işte kirpiklerimizi de kirpik fırçası ile her sabah uyandığımız da ve her akşam yatmadan önce taramamız şart. Yoksa görünüm olarak kirpiklerin birbirine karıştığını ve sırasız karışık olacağını görebilirsiniz.

Kirpik taktırmanın en büyük sebebi rimel kullanımını durdurmak olduğu için makyaj yaptığımız zamanlar da asla rimel kullanmıyoruz çünkü, rimel içeriği sıkı yapışkan madde bulundurur ve bu nedenle rimeli çıkarma işleminde kirpiklerin de düşmesine neden olur.

Yüzümüzü yıkarken kesinlikle gözlerimizi ovuşturmuyoruz. Gözlerimizi bastırarak kaşımıyoruz.

Makyaj yaptığımız zamanlarda eğer göz farı kullandıysak çıkarmak için asla yağlı ve alkollü makyaj çıkartıcıları kullanmıyoruz. Bu tarz ürünler yağlıdır ve kolay çıkmazlar bu nedenle kirpiklerimizin düşmesine sebep verir.

ETİKETLER:
Eğitimlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: