fbpx
Altayçeşme mh, Samanyolu Sk. No:23 C-blok k-13 D-132 34843 Tango Arjaan Otel - Maltepe/İSTANBUL

Kirpik Lifting & Kaş Laminasyonu

KAŞ LAMİNASYON

Kaş laminasyon işlemi; öncelikle hacimsiz ve düşük görünen kaşlara yapılan işlemdir. Kaşlar belirli yöntemlerle taranıp hacim ve yön verilerek daha formda ve daha fresh bir görünüm elde edilir. Eğitim boyunca kaş laminasyonu adı altında tüm bilgileri doğru bir şekilde edinmiş olacaksınız. Bu bilgiler dâhilinde ilerde karşılaşacağınız tüm kıl yapıları ve dokuları, ifadeyi düzeltme biçimleri, kaş biçimleri, kaş boyama ve kaş tarama teknikleri ile doğru bir şekilde işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Bu eğitimde neler göreceğim?

Kaş laminasyonu eğitiminde öncelikle kıl analizleri yapacağız. Bu analizlere göre kullanacağınız solüsyonların kaç dakika kaşlarda tutacağınızı belirleyecek. Kıl yapıları çok ince ya da çok kalın olarak değişkenlik gösterebilir. Buna göre solüsyon zamanlarını ve kaşa sürme biçimlerini çok iyi belirlemeniz gerekecektir. Aksi takdirde kişilerin kaşlarına zarar verebilir ya da laminasyon işleminden sonuç alamayabilirsiniz. Bu işlem kısa sürede bitiyor olarak bilinse de içeriğinde oldukça teferruatı vardır.

Eğitimde kişilerin nasıl bir kaş istedikleri, hacimsiz olan kaşlarının ne derece de hacim verilerek forma sokulacağını göreceğiz. Tüm gün canlı modeller üzerinde hem teorik hem teknik bilgilerle çalışacağız. Farklı kaşlar farklı kıl dokuları ile işlemlerinizi sonuçlandıracaksınız. Kaş laminasyon işlemi içerisinde kaş boyama ile kaş tarama/sabitleme olan çok önemli metotlar mevcuttur. Bu iki metot sayesinde kişilerin kaşlarına hacim vererek net bir ifade elde etmiş olacaksınız.

Şimdi Fiyat Al

  KAŞ TARAMA/SABİTLEME TEKNİKLERİ

  Kaş tarama diğer bir deyişle sabitleme tekniği işlemin asıl unsurudur. Eğitim boyunca göreceğiniz kıl yapılarını, analiz etme tekniğini kaşlarda tarama/sabitleme işleminde kullanacaksınız. Sert ya da yumuşak kaşları farklı şekillerde tarama yaparak istenilen sonucu elde edeceksiniz. Canlı model üzerinde kaş yapısına göre hem farklı tarak yapılarını görecek hem de ona göre tarayarak daha hacimli kaşlar elde edebileceksiniz. Kılları hangi yöne doğru tarama tekniği yapılırsa laminasyon işlemi o şekilde sonuç verecektir.

  Kaş laminasyon işleminde kaşları nasıl taramalıyım?

  Laminasyon eğitiminde başlıca unsur da kaşı tarama biçimidir. Bu kısımda alacağınız tüm teknik bilgiler sizleri doğruca düzgün kaş laminasyon işlemi yapabilmeye götürecektir. Çünkü yanlış taranan ve ya sabitlenen kaşlar ifadeyi kötü yönde değiştirebilir. Yavaşça ve kıl köklerini görerek kaşların uçlarını kırmadan dümdüz çıkış yönüne doğru tarayarak forma sokacaksınız. Bu kısımda yanlış yapmamanız ve kaş uçlarını kırmadan tarayabilmeniz için daha kolay ve daha doğru teknikler göreceksiniz.

  KAŞ BOYAMA TEKNİKLERİ

  Kaş laminasyon işleminin son kısmı da kaşı boyamaktır.

  Yapacağınız boya işlemi kişinin ortalama kaş renginde olmalıdır. Kaş boyama da öğreneceğiniz tekniklere göre kaşın dışına çıkmadan rengini oturtmaya çalışmak olacak. İçeriden dışa doğru boyayarak gölgelendirmelerle doğru bir kaş boyama yapacaksınız. Hem doğal formunu bozmayacak hem de rengini belirginleştirerek netlik ifadesi yaratmış olacaksınız. Eğitimde kullanılan her ürün hipo alerjik olduğundan deriye ya da kıla hiçbir zararı olmaz. Fakat kullanılan tüm solüsyon malzemeleri gibi boyanın da kaşta belli bir bekleme süresi vardır.

  Boyama esnasında kaşın dışına boya gelirse ne olur?

  Kaşın dışına boya geldiği takdirde boya kılların dışında deriye temas edecek ve olduğundan daha geniş ve formu bozuk kaş meydana gelecektir. Bunun olmaması için kaşı boyayacağımız alanı ölçüler ile çizip boyama alanını belirleyerek iç kısmını rahatlıkla boyayabiliyorsunuz. Bizler bu tarz durumlar yaşamamanız için tüm teknikleri sizlere doğru bir şekilde aktarıyoruz.

   

  Eğitimlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: